Сонячні електростанції як бізнес в Україні. Інвестиції у сес: ціна, дохідність

Інвестування в промислові СЕС

Чому ВДЕ та енергоефективність світовий тренд?

Сектор економіки, пов’язаний з поновлюваними джерелами енергії, у всьому світі розвивається високими темпами. Більша швидкість властива тільки сфері IT-технологій. Експерти та провідні світові агенції прогнозують до 2030 року переважне використання сонячної та вітрової енергії для основних енергетичних потужностей. Чому? Тому що ціна енергії, виробленої з альтернативних джерел стає більш вигідною для споживачів, ніж від атомних, газових або вугільних електростанцій. А це, в свою чергу, підвищує попит на об’єкти, що виробляють енергію з ВДЕ.

 

Виталий Шакало
Віталій Шакало

менеджер з інвестиційних питань

info@eds-development.com

+38 (050) 015-00-04

Діючі СЕС на продаж

Больше нету объектов для загрузки

Потенціал зростання ринку альтернативної енергетики прогнозується в світі на найближчі 15-20 років. В Україні через низку уточнень в законодавстві в 2020 році став на паузу розвиток ринку ВДЕ, але тим активніше очікується прийдешнє зростання і інтерес інвесторів. Безумовно, чим раніше ви зайдете в галузь – тим більш цікаві і прибуткові проєкти отримаєте!

девелопмент земельных участков
действующие сэс на продажу

  • автоматизований бізнес (продаж електроенергії відбувається автоматично);
  • гарантований постійний дохід;
  • контрольований і прогнозований процес отримання прибутку-єдиний постачальник енергії - сонце;
  • мінімальні адміністративні витрати: СЕС не вимагає великої кількості персоналу;
  • альтернатива банківському депозиту;
  • відсутність інфляційних ризиків: інвестуєте в будівництво в гривні - продаєте електроенергію з прив'язкою до курсу долару;
  • гарантія держави.

Віталій Шакало

менеджер з інвестиційних питань

+38 (050) 015-00-04

info@eds-development.com

Форма зворотнього зв'язку

  • Підбираємо місце розміщення сонячної електростанції;
  • Допомагаємо в отриманні дозвільної документації;
  • Проєктуємо землевідведення і проводимо експертизу;
  • Проводимо нормативно-грошову оцінку;
  • Оформляємо права власності на СЕС;
  • Отримуємо ТУ (технічні умови);
  • Оформляємо права власності, допомагаємо з реєстрацією юридичної особи.
  • Вирахуємо: розрахункову потужність станції, річний виробіток електроенергії (МВт * год / рік); середньорічну виручку (євро з ПДВ), вартість обслуговування і експлуатації, період окупності;
  • Ведемо переговори з банками на предмет фінансування проєкту.

Вибір території для будівництва СЕС

инсоляция в Украине, инвестиции в солнечную энергетику

Розташування України робить її привабливою для інвестицій. Якщо подивитися на карту сонячної активності (інсоляції), то приблизно на 80% території країни її рівень не опускається нижче трьох одиниць, що виглядає перспективно в порівнянні з іншими країнами Європи.
У 2017 році сумарні інвестиції в СЕС в Україні склали 250 млн доларів.
Згідно із зібраними статистичними даними, глобальних відмінностей від географії будівництва СЕС в обсязі генерації і в терміні повернення вкладених інвестицій немає. Так, якщо «образно» звести ідентичні СЕС в Чернігівській та Одеській областях, то на «північній» СЕС виробиться енергії в середньому на 10% менше «південної» СЕС.

Наші проєкти:

  • Параметры подбора

Скільки коштує побудувати сонячну електростанцію?

Сонячна електростанції розвантажують централізовані мережі і дозволяють отримувати заробіток в результаті підключення «зеленого тарифу» (є можливість продавати надлишки енергії державі за встановленими цінами). Централізовані мережі не завжди витримують постійно зростаючі навантаження, тому що обсяги споживання неухильно зростають. Раціональним виходом із ситуації може стати залучення альтернативних варіантів отримання енергії. Сонячні електростанції бувають автономними, мережевими і гібридними, для отримання заробітку найкраще використовувати мережеві. Акумуляторів в даному обладнанні немає, спеціальний модуль перетворює надходить від сонця випромінювання в електрику, яке потім скидає в основну мережу.

Переваги сонячних електростанцій для інвестицій

Сонячні електростанції великої потужності окупляться протягом 5-7 років і будуть давати гарантований прибуток протягом наступних років. Середній термін служби сонячної електростанції – 25-30 років. Однак у світі є СЕС, які працюють вже близько 40 років і прогнозно прослужать ще близько 20 років.

Продається вся вироблена електроенергія. Сонячна електростанції розвантажують централізовані мережі, тому що обсяги споживання неухильно зростають.

Акумуляторів в даному обладнанні немає, спеціальний модуль перетворює надходить від сонця випромінювання в електрику, яке потім скидає в основну мережу. Його купує держава за «зеленим тарифом».

Зелений тариф для юридичних осіб «прив’язаний» до курсу євро, що страхує інвестора від курсових ризиків.

Вартість будівництва наземної СЕС для бізнес-проектів

Прогнозна вартість промислової сонячної електростанції «під ключ» (потужність – від 1 МВт) становить $ 1 за 1 кВт потужності. Зроблені в будівництво станції інвестиції окупляться за 5-7 років в залежності від потужності.

Хочете отримати точний розрахунок і скласти проєкт майбутньої сонячної станції? Залишайте заявку на сайті компанії EDS-Development.

Віталій Шакало

менеджер з інвестиційних питань

+38 (050) 015-00-04

info@eds-development.com

Запит на комерційну пропозицію по будівництву СЕС

Сонячна електростанція як бізнес: перспективи та вигоди

Активне інвестування в сферу відновлюваної енергетики принесло Україні суттєве зростання. Чи може розглядатися як бізнес сонячна електростанція промислового типу? Які потрібні інвестиції в сонячні електростанції і як швидко вони окупляться? Кому буде вигідний такий бізнес-напрямок? Відповіді – в статті.

Зростання інвестиційної привабливості

У 2019 Україна піднялася на 55 пунктів в рейтингу привабливості країн, які розвиваються (дані звіту Climatescope-2019). Рейтинг складений на основі даних про інвестиції у відновлювану енергетику. Попадання від 63-го рядка на 8-й стало можливим завдяки активному росту вкладень. За словами прем’єр-міністра Олексія Гончарука, інвестиції в зелену енергетику за 5 останніх років склали $ 4,8 млрд. У листопаді 2019 року в стадії реалізації в країні перебувало кілька проєктів сумарною потужністю в 2,5 ГВт: це найвищий показник за всю історію незалежності .

Чому це відбувається

  1. Ціна придбання промислової СЕС – близько $ 1 за кожен Вт встановленою потужності.
  2. З 2020 року в Україні починають діяти принципи гарантованого викупу електроенергії за умови перемоги постачальника на госаукціоні. Ціни аукціону не будуть перевищувати діючий «зелений тариф», але переможець отримує 20 років гарантії викупу (тоді як «зелений тариф» закінчить діяти через 10 років).
  3. За новим законодавством, інвестору дають гарантії викупу електроенергії до старту будівництва об’єкта.

Бізнес, як відомо, «голосує грошима». Сучасні інвестори сонячних електростанцій України: промислові групи, іноземні компанії, великі українські бізнесмени. Наприклад, ДТЕК залучила більше $ 200 млн, запустивши найбільшу в Україні промислову СЕС на 300 МВт. Зростання інвестицій – найкраще підтвердження того, що сонячна електростанція як бізнес в Україні рентабельна і відноситься до перспективних напрямків.

3 причини інвестувати в сонячну енергетику

Промислова сонячна електростанція – бізнес ідея з позитивними перспективами. Причини:

  • ефективність і стабільність. За оцінками експертів, світовий ринок сонячної енергії буде зростати в найближчі 30 років. Альтернативою СЕС можуть стати термоядерні електростанції, але їх запустять лише після 2050 р. Від роботи СЕС не порушується екологія;
  • державна підтримка та вигідні кредитні програми. Перехід на альтернативну енергетику знижує ресурсну залежність країни. Незважаючи на поступове зниження «зеленого тарифу», держава не відмовляється від програм підтримки промислових СЕС;
  • стабільний дохід завдяки чинним гарантіям викупу виробленої електроенергії.

Рентабельність сонячної електростанції для бізнесу 

Кожен бізнес план на будівництво промислової СЕС індивідуальний. Тому проведемо умовний розрахунок сонячної електростанції на 1 МВт, на основі усереднених показників. Для реалізації проекту «під ключ» необхідні інвестиції в розмірі $ 0,8-1,3 за Вт встановлюваної потужності: $ 0,8-1,3 млн. Також потрібна ділянка землі на 1,5-2 га. Термін запуску об’єкту – від 7 до 12 місяців. Після впровадження:

  • середня чиста вироблення електрики (в рік) – 1,245 тис. кВт * год;
  • «зелений тариф» в 2020 році – 0,1126 євро за кВт * год;
  • середній дохід за продаж електроенергії за «зеленим тарифом» в рік – 140,187 тис. євро;
  • витрати на обслуговування – фонд оплати праці персоналу (5 співробітників) і податки;
  • термін окупності – від 6 до 8 років;
  • експлуатаційний термін обладнання (панелей, інверторів) – до 25 років;
  • зниження потужності панелей – до 0,8% в рік.

Будівництво перспективних промислових СЕС

Компанія EDS Development спеціалізується на проєктуванні та будівництві промислових сонячних електростанцій в Україні. У нашій країні сонячні електростанції – перспективний бізнес із середнім терміном окупності 5-7 років і подальшим виходом на прибуток. Фахівці компанії підбирають земельну ділянку, складають індивідуальні проєкти СЕС, призначені для забезпечення потреб промислових об’єктів або для продажу електроенергії на оптовий ринок за «зеленим тарифом». Наш досвід показує: інвестиції в сонячну енергетику в 18 разів вигідніше валютного банківського депозиту. Ми працюємо з замовниками з усіх областей України.