Геодезія і геологія для проєктів промислових сонячних електростанцій

Комплекс інженерних вишукувань по геодезії і геології для будівництва сонячних електростанцій

Інженерні вишукування – обов’язкова частина підготовки земельної ділянки до будівництва електростанції. Це комплекс заходів з дослідження геології і геодезії місцевості будівництва промислової СЕС.

Враховувати природні умови необхідно в подальшому на кожній стадії проектних робіт.

Заходи мають порядок:

 • Винос меж ділянки під сонячну електростанцію.
 • Топографічна зйомка для проєктування СЕС.
 • Інженерна геологія для проєкту сонячної електростанції.
Винос меж ділянки під сонячну електростанцію

Етап 1

Винос меж ділянки електростанції

Виконується, коли вже отримано землевідведення, оформлено цільове призначення (14.01 – для об’єктів енергетики) і отриманий Акт на право землекористування.

Винос – це перенесення зазначених в землевпорядних документах координат точок кордону на місцевість і позначення їх спеціальними реперами – межовими знаками. Процедура визначає точні межі, щоб ви були впевнені, що всі споруди, що відносяться до електростанції, не опиняться на чужій території.

Як проводиться винос меж ділянки:

 1. Підрядник вивчає документацію по земельній ділянці. Визначають опорні геодезичні пункти з відомими плановими координатами, до яких можна прив’язати поворотні точки кордону.
 2. Натуральні обчислення і вимірювання на місцевості проводить бригада геодезистів. Встановлюються межові знаки.
 3. Складається акт встановлення меж. Власники сусідніх ділянок погоджують його в передбаченому законом порядку.
Топографическая съемка для проектирования сэс

Етап 2

Топографічна зйомка для проєктування сонячної електростанції

Для того, щоб приступати до розробки робочого проекту електростанції потрібен топографічний план, який буде основою проектних схем споруд.

Підрядник проводить топографічну зйомку земельної ділянки, виконавець зобов’язаний мати відповідну ліцензію на виконання даного виду робіт.

Як проводиться топографічна зйомка:

 1. Програма досліджень складається на основі архівних топографічних карт і планів.
 2. На територій земельної ділянки і поруч із нею розбивається мережа точок знімальної основи.
 3. Виконується серія планових і висотних вимірів з точок знімальної основи. Це т.зв. первинна база даних з результатами геодезичних вимірювань.
 4. Викреслюється топографічний план масштабу – М 1: 500. Заповнюється електронна база геодезичних даних по знятій ділянці.
Инженерная геология для проекта СЭС

Етап 3

Інженерна геологія для проєкту СЕС

Для проєктування промислової сонячної електростанції необхідні дані про будову верхніх шарів земної кори. Дослідження проводять до глибини, на яку поширюються статичні і динамічні навантаження, створювані під час будівельно-монтажних робіт і подальшої експлуатації об’єкта.

 

 Від геологічних вишукувань залежить вибір фундаменту для установки несучих конструкцій, на яких будуть встановлені фотоелектричні модулі електростанції, щоб в процесі їх функціонування були виключені аварійні ситуації, пов’язані з зрушенням грунту або підтопленням.

Як досліджується геологія ділянки електростанції:

 1. Первинний огляд території для визначення її геоморфологічної будови, особливостей геології.
 2. Проводиться буріння свердловин з переліком порід, зняттям проб грунтів і підземних вод.
 3. Відібрані проби досліджують в лабораторії для обчислення несучої здатності грунтових підстав.
 4. Фінальний технічний звіт по геології містить: фізико-механічні властивості грунту, гідрогеологічні параметри, загальні і спеціальні рекомендації для будівельників і проєктувальників.

ЕДС-Девелопмент привертає для виконання досліджень, пов'язаних з винесенням меж, топографічної зйомки, геології ділянки електростанції профільні компанії з кращими фахівцями, ліцензованими для виконання даних видів робіт.

Наша база земельних ділянок Ready to build з повним пакетом документів, готових до будівництва СЕС, в обов’язковому порядку містить всі дані, що стосуються інженерних вишукувань геодезії і геології.

 

Отримайте безкоштовну консультацію у наших менеджерів прямо зараз.

Інші новини