Як отримати Договір і Технічні Умови на землю для будівництва СЕС

Технічні Умови (ТУ)

Технічні умови – це технічні вимоги Оператора системи передачі (ОСП) і/або Оператора систем розподілу (ОСР), виконання яких необхідне для приєднання об’єкта до електричних мереж. ТУ є обов’язковим додатком до Договору про приєднання до зовнішніх електричних мереж.

технічні умови, ту

Щоб отримати Договір і Технічні Умови в ОСР або ОСП потрібно подати заяву про приєднання промислової сонячної електростанції.

У заяві зазначаються дані: відомості про замовника, графік введення потужності, потужність об’єкта, режим роботи.

 

Разом із Заявою необхідно надати документи:

 1. Копію документа, що підтверджує право власності або користування земельною ділянкою.
 2. Ситуаційний план і копію топографо-геодезичного плану в масштабі 1: 2000 із зазначенням місця розміщення об’єкта.
 3. Копію довіреності на право укладати договори особі, яка уповноважена підписувати договори.
 4. Схему видачі існуючої потужності з виробництва електричної енергії та схему існуючих власних/господарських потреб.
 5. Копію свідоцтва платника єдиного податку або копію свідоцтва платника ПДВ.
структура технічних умов

Структура технічних умов:

 

 1. Назва об’єкта і Замовника.
 2. Місце розміщення, функціональне призначення, прогнозний рік введення об’єкта в експлуатацію.
 3. Існуюча дозволена (приєднана) потужність, величина максимального розрахункового (прогнозованого) навантаження, категорія надійності електропостачання.
 4. Графік введення потужності по роках.
 5. Джерело електропостачання.
 6. Точка забезпечення потужності.
 7. Точка приєднання.
 8. Розрахункове значення струму короткого замикання в точці приєднання Замовника.
 9. Прогнозні межі балансової належності та експлуатаційної відповідальності.
 10. Технічні вимоги до електроустановок Замовника.
 11. Технічні вимоги до електроустановок ОСП/ОСР.
 12. Банківські реквізити Замовника і ОСП/ОСР.

Фахівці ЕДС-Девелопмент готують ТУ для земельних ділянок Ready to build, готових до будівництва промислових СЕС. Крім цього, ми надаємо послуги з отримання оптимальних ТУ приєднання ваших об’єктів до зовнішніх електричних мереж.

Різниться кілька видів ТУ:

Стандартне приєднання

Параметри електроустановки

- навантаження до 50 кВт включно; - відстань до 300 метрів по прямій лінії від місця забезпечення потужності до місця приєднання.

Обов'язки Замовника

- подача заяви на приєднання; - оплата вартості приєднання.

Обов'язки ОСР

- підготовка і видача ТУ, що включають вимоги з облаштування вузла комерційного обліку; - виконання проєктно-кошторисної документації (до точки приєднання електроустановок Замовника); - виконання будівельно-монтажних, пусконалагоджувальних робіт та введення в експлуатацію; - пристрій вузла (вузлів) вимірювання.

Фінансування

100% коштів Замовника у вигляді плати за приєднання.

Нестандартне приєднання

Параметри електроустановки (один з параметрів)

- навантаження перевищує 50 кВт; - відстань понад 300 метрів по прямій лінії від місця забезпечення потужності до місця приєднання; - рівень напруги в точці приєднання відрізняється від напруги в точці забезпечення потужності; - приєднання електроустановок, призначених для виробництва електричної енергії, незалежно від встановленої потужності, є нестандартним приєднанням.

Обов'язки Замовника (за умови приєднання до ОСР)

- подача заяви на приєднання; - розробка і узгодження проектно-кошторисної документації (зокрема лінійної частини приєднання за умови самостійного проєктування Замовником лінійної частини); - виконання будівельно-монтажних робіт від точки приєднання до об'єкта; - оплата вартості приєднання.

Обов'язки ОСР

- підготовка і видача технічного завдання на проектування і ТУ, а також надання необхідних вихідних даних для проектування лінійної частини Замовником і визначення найближчої точки в існуючих електричних мережах або альтернативної точки приєднання; - розробка і узгодження проєктної документації (крім лінійної частини приєднання або з лінійною частиною в разі виконання її ОСР); - виконання будівельно-монтажних, пусконалагоджувальних робіт та введення в експлуатацію електроустановок до точки приєднання Замовника.

Фінансування

100% коштів Замовника у вигляді плати за приєднання (з урахуванням вилучення витрат Замовника на виконання відповідних проєктних робіт).

Обов'язки Замовника (за умови приєднання до ОСП)

- подача заяви на приєднання; - розробка ТЕО (при необхідності); - розробка і узгодження проєктно-кошторисної документації (на будівництво електричних мереж зовнішнього електропостачання електроустановок замовника); - виконання будівельно-монтажних робіт від точки приєднання до об'єкта; - оплата вартості приєднання.

Обов'язки ОСП

- визначення точки забезпечення потужності об'єкта Замовника; - підготовка і видача технічного завдання на проєктування і ТУ; - узгодження проєктної документації, розробленої Замовником; - виконання будівельно-монтажних, пусконалагоджувальних робіт та введення в експлуатацію електроустановок до точки приєднання Замовника.

Фінансування

100% коштів Замовника у вигляді плати за приєднання (з урахуванням вилучення витрат Замовника на виконання відповідних проєктних робіт).

технічні умови типы

Всі виробники електроенергії (згідно з чинним законодавством) відносяться до відповідних генеруючих одиниць:

 • тип А – точка приєднання з напругою нижче 110 кВ і потужністю до 1 МВт включно;
 • тип В – точка приєднання з напругою нижче 110 кВ і потужністю від 1 МВт до 20 МВт включно;
 • тип С – точка приєднання з напругою нижче 110 кВ і потужністю від 20 МВт до 75 МВт включно;
 • тип D – точка приєднання з напругою 110 кВ і вище. Генерує грошові також відноситься до типу D, якщо її точка приєднання має напругу нижче 110 кВ, а потужність становить вище 75 МВт.

Типи генеруючих одиниць враховуються при оформленні Технічних умов.

Наші фахівці нададуть послуги по повній або частковій підготовці ваших земельних ділянок до будівництва промислових СЕС: оформлення всієї необхідної дозвільної документації, в тому числі – оформлення Технічних Умов.

Отримайте безкоштовну консультацію у наших менеджерів прямо зараз.

Інші новини