
Власна електроенергія для бізнесу - ключовий тренд в Україні
Будь-яка криза неминуче породжує нові тренди. Не стала винятком і нинішня енергетична криза, яка змінює сектор ВДЕ в Україні на очах.
1. Ринок ВДЕ в Україні призупинив розвиток відновлюваного сектора за «зеленим тарифом». Це початок кінця? Ні!
Криза енергетичної сфери в Україні має технічну природу – поступово, у міру впровадження аукціонів, покупки квот для нового покоління, ринок знову почне рухатися вперед. Це неминуче для нашої держави, яка разом з іншими країнами взяла курс на перехід до екологічної, постійної і безпечної енергетики.
Це світовий тренд і розвиток ринку відновлюваної енергетики – процес незворотний.
“Не дивлячись на коронавірусну кризу, очікується, що розширення сонячної, вітрової та гідроенергетики глобально збільшить обсяги відновлюваної електроенергії на 5% в 2020 році. При цьому частка відновлюваних джерел енергії в світовому виробництві електроенергії зросла до 28% в 1 кварталі 2020 року в порівнянні з 26% в 1 кварталі 2019 року. Прогрес в області світової альтернативної генерації є, хоча він і сповільнився через глобальну економічну кризу, викликаного covid-19 “(звіт Міжнародного Енергетичного Агентства (IEA)
2. Що ж робити в умовах поточного спаду ринку ВДЕ в Україні?
Ситуація змусила подивитися на альтернативну енергетику під новим кутом, з’являється розуміння, що «зелений бізнес» – це не тільки продаж електроенергії за «зеленим тарифом».
Йдеться про нову пропозицію для промислових клієнтів – установці власних СЕС для генерації е/е під потреби бізнесу. Вигоди очевидні:
- бізнес-стабільність за рахунок безперебійного виробництва;
- оптимізація енергоспоживання і енерговитрат.

3. Отже, чому власна сонячна електростанція вигідна підприємствам, якщо дохід від продажу "зеленої" енергії виключити
Великі витрати на електроенергію на підприємствах в Україні були завжди. В кінці червня 2020 р НКРЕКП підняла тариф на передачу «Укренерго» в 2,1 рази – до 328 грн / МВт-год і за деякими прогнозами до кінця року збільшить ще вдвічі. Само собою, підприємство оплачує і саму електроенергію.
Власна сонячна електростанція забезпечить бізнес електроенергією, виключаючи з витрат енергопостачальні організації. Звичайно, потрібно отримувати такі документи, як технічні умови на приєднання, вкласти кошти на підготовку пакету документів для земельної ділянки та власне будівництво. Окупність власної сонячної електростанції від 3,5 до 5 років. Далі – чиста вигода!
Фахівці ЕДС-Девелопмент готові безкоштовно проконсультувати причетні до цієї справи (агросектор, АЗС, бізнес-центри, промислові та виробничі підприємства) з питань девелопменту, підготовки землі або будівництва СЕС для власних потреб.
Продовжуємо розвивати і підтримувати чисту енергію в Україні, щоб відстояти право ВДЕ-сегмента повноцінно розвиватися на рівні з іншими європейськими державами в світі.