Зміна законодавства по “зеленому” тарифу і введення аукціонів. Зміст закону №8449-д від 25 квітня 2019 року

аукціони ВДЕ

У 2011 р для підтримки і розвитку електроенергетики на поновлюваних джерелах енергії в Україні ввели “зелений” тариф – завищена ставка для придбання е/е сонячних і вітряних електростанцій.

 

Тариф повинен був діяти до 2030 року, проте в 2019 році вступив в силу новий закон, що обмежує виплати по “зеленому” тарифу.

 

Новий закон і поправки до нього повинні створити конкурентні умови для всіх гравців енергетичного ринку (приватних і юридичних осіб). Закон знижує зелений тариф протягом 4 років (з 2020 по 2024 рік) і впроваджує аукціони для продажу державі електроенергії з ВДЕ.

У 1-му читанні закон по ВДЕ був прийнятий ще в 2018 році. У 2-му читанні в нього внесені деякі поправки і деталізація. Всі зміни будуть відбуватися поетапно з початку 2020 року.

Зміст закону №8449-д від 25 квітня 2019 року

Не мають право на "зелений" тарифМають право на "зелений" тарифЗобов'язані брати участь в Аукціонах
Домашні сонячні електростанції, що виробляють до 50 кВтПриватні домогосподарства, що виробляють понад 50 кВт *Великі станції потужністю понад 1 МВт для СЕС і понад 5 МВт для ВЕС - * Обов'язково гарантія банку (5 євро / 1 Квт) + власність на землю повинна бути підтверджена + договір з електромережами.
Приватні особи - виробники електроенергії на основі ВДЕ, що встановили СЕС на землі / огорожі (в будь-якому місці крім даху / стіни)* Сонячні панелі для вироблення зеленої енергії та продажу її за зеленим тарифом з 2020 року потрібно розміщувати виключно на дахах / фасадах. Будинки з сонячними панелями повинні бути капітальними, тобто внесеними до плану ділянки.-
-Малі промислові об'єкти, що виробляють 150 кВт-
-Промислові об'єкти, потужністю до 1 МВт для СЕС і до 5 МВт для ВЕС Земля під проекти СЕС для цієї категорії представлена ​​тут.-

Для чого вводяться аукціони?

Фіксовані тарифи скасовуються, а механізми ринкової конкуренції визначають вигідні для виробників і прийнятні для Регулятора ціни на згенеровану енергію.

Хто братиме участь?

ВЕС з потужністю понад 5 МВт і СЕС з потужністю понад 1 МВт + гарантія банку (5 євро / 1 Квт) + власність на землю повинна бути підтверджена + договір з електромережами.

Періодичність проведення аукціонів?

Два рази на рік (жовтень / квітень).

Де буде проводитися?

Електронна торгівельна система ProZorro.

Як визначається переможець?

За найнижчим із запропонованих тарифів. Видимість ставок закрита до оголошення підсумків.

Що отримує переможець аукціону?

Виробники, що призначили найнижчу ціну, отримують контракт на будівництво СЕС на 2 роки і ВЕС на 3 роки відповідно. При недотриманні термінів виробник втрачає свої гарантійні забезпечення.

Чи буде державна підтримка?

Обсяг підтримки буде встановлюватися щорічно 1 грудня Кабінетом міністрів України (основа – щорічні показники розвитку енергетики в зеленому секторі).

Існуюча сьогодні в Україні система підтримки об’єктів з ВДЕ буде існувати аж до 2030 року, якщо не будуть прийняті нові поправки.

Разом:

Основним завданням закону №8449-д є регулювання енергетичного ринку. Створення балансу між європейськими нормами і законодавчою базою України в області енергетики. Практика проведення аукціонів успішно показала себе в європейських країнах і нам слід прийняти нові правила і освоїти їх.

земля під сес на аукціон

ЕДС-Девелопмент має базу земельних ділянок, готових до будівництва СЕС і відповідаючих вимогам закону для об’єктів ВДЕ, зобов’язаних брати участь в енергетичних аукціонах.

Пропонуємо земельні ділянки, готові до аукціонів і будівництва СЕС:

  1. Проєкт СЕС 100 МВт в Дніпропетровській обл, Межівський р-н, смт Межова, площа 189,588 га, в оренду.
  2. Проєкт СЕС 15,9 МВт в Дніпропетровській обл, м. Жовті Води, площа 26,37 га, в оренду.
  3. Проєкт СЕС 12 МВт в Дніпропетровській обл, м. Жовті Води, площа 24 га, в оренду.

Крім власної бази наші фахівці нададуть послуги по повній або частковій підготовці ваших земельних ділянок до участі в аукціонах: оформлення всієї необхідної дозвільної документації, в тому числі – права власності та отримання технічних умов на землю.

Отримайте безкоштовну консультацію у наших менеджерів прямо зараз.

Інші новини