Всі земельні ділянки в Україні мають свій код і цільове призначення.

Цільове призначення землі

Для чого всі земельні ділянки в Україні мають свій код і цільове призначення?

Для обліку в Державному земельному кадастрі з відповідних видів використання.

Знаючи цільове призначення будь-якої ділянки, можна зрозуміти – його правовий режим, екосистемні функції, тип можливої ​​забудови і т.д. Використовується органами державної влади, органами місцевого самоврядування, організаціями і підприємствами для ведення обліку та формування звітності по земельних ресурсах.

целевое назначение земли, цена смены целевого назначения земельного участка,

Землі в Україні ділять на 10 розділів:

 • Землі сільськогосподарського призначення;
 • Землі житлової та громадської забудови;
 • Землі природно-заповідного фонду та іншого природоохоронного призначення;
 • Землі оздоровчого призначення;
 • Землі рекреаційного призначення;
 • Землі історико-культурного призначення;
 • Землі лісового фонду;
 • Землі водного фонду;
 • Землі промисловості, транспорту, зв’язку, енергетики, оборони та іншого призначення;
 • Землі запасу, резервного фонду та загального користування.

Розділи мають підрозділи, детальна інформація є в відкритих державних джерелах.

Що це означає для орендаря або власника землі?

Для кожної категорії землі існують правила використання та дозволені види діяльності. Наприклад, на землі сільськогосподарського можна будувати заводи і будь-які інші об’єкти, що не належать до сільського господарства. Землі для відпочинку та туризму населення (рекреаційні) неможливо використовувати під промислове будівництво і т.д.

Використання земельної ділянки не за цільовим призначенням – заборонено законом.

Чи можна змінити цільове призначення і як це зробити?

Так можна. Таке право закріплено за правовласником ділянки Земельним Кодексом України. Для цього повинен бути дотриманий встановлений порядок:

 1. Ви укладаєте договір із землевпорядною компанією з розробки проекту землеустрою. Термін виготовлення прописується в договорі (ціна вище, термін швидше), але не може перевищувати 6 місяців за Законом.
 2. Далі Вам потрібно узгодити проект з місцевим управлінням Держгеокадастру, місцевим відділом архітектури та містобудування і іншими організаціями в окремих індивідуальних випадках.
 3. Важливо! Наявність детального плану території є обов’язковим. Цей документ запитуєте в місцевих радах або в райдержадміністрації. Якщо детального плану немає – замовляєте розробку додатково.
 4. Звертаєтеся до сільської (селищної, міської) ради з клопотанням про затвердження проекту по зміні цільового призначення.
 5. Надаєте заяву і проект землеустрою в ЦНАП для внесення відомостей до Державного земельного кадастру. Розглядати Вашу заяву будуть протягом 14 днів. Якщо все в порядку – відомості про новий цільове призначення ділянки внесуть до Державного земельного кадастру.
 6. Реєструєте право на нерухоме майно в Державному реєстрі прав (в центрі надання адміністративних послуг або у нотаріуса).

Скільки коштує змінити цільове призначення земельної ділянки, землі?

Вартість зміни цільового призначення земельної ділянки або ціна зміни цільового призначення земельної ділянки залежить від терміновості і складності робіт.

Цільове призначення для землі під будівництво промислових сонячних електростанцій:

смена целевого назначения земли, помощь в смене целевого назначения

Має код 14.01 – для розміщення, будівництва, експлуатації та обслуговування будівель і споруд об’єктів енергогенеруючих підприємств.

 

Процедура зміни цільового призначення для земельної ділянки, на якої Ви вирішили будувати промислову сонячну електростанцію, описана вище.


За допомогою професійних девелоперів Ви можете підібрати земельні ділянки, для яких зміна ЦН вже виконана.

Інші новини